Риб'ячий жир для собак та котів: чому він потрібен?
Вступ
Колись риб’ячим жиром лякали дітей, і не дивно. Одержаний з печінки тріски, що часто накопичує солі важких металів і токсини, він мав неприємний смак і різкий запах.
В сучасному виробництві риб’ячий жир одержують з дикої морської риби та використовують багатоетапну систему очищення.
Тому риб’ячий жир для тварин і людей є дуже корисним і приємнішим, ніж раніше, доповненням до раціону.
В чому користь для улюбленців, як вибрати якісний, скільки і як давати хвостику — дізнайтеся у статті від експертів Practik.
- Вступ
- Чому риб’ячий жир важливий для улюбленців?
- Кому потрібен риб’ячий жир?
- Як вибрати якісний риб’ячий жир?
- Як правильно давати риб’ячий жир?
- Чи існують протипоказання?
- Висновки
Риб'ячий жир є цінним джерелом Омега-3 жирних кислот. Найціннішими з них є ейкозапентаєнова кислоти (EPA) та докозагексаєнова кислота (DHA). Організм улюбленців не здатний їх виробляти, тому хвостики можуть їх отримувати лише з їжею або добавками. Риб'ячий жир також багатий на вітаміни A та D, які є важливими для здоров'я собак і котів.
Омега-3 сприяє нормалізації обміну речовин в організмі та допомагає збалансувати омега-6 жирні кислоти, які зазвичай містяться в оброблених харчових продуктах і більшості зернових. Оскільки багато виробників кормів для собак використовують м’ясо тварин, яких годували кукурудзою, або рафіновану олію (з високим вмістом омега-6), улюбленці часто мають надлишок омега-6 жирних кислот у своєму раціоні та дефіцит омега-3 жирних кислот.
Чому риб’ячий жир важливий для собак та котів?
Кому потрібен риб’ячий жир?
Висновок
Насамперед високоякісного риб’ячого жиру потребують:
- Собаки і коти, які мають алергію або страждають на запальні захворювання шкіри.
- Молоді улюбленці в період інтенсивного росту та у процесі дресування.
- Собаки і коти із хронічними запальними захворюваннями травного тракту чи проблемами із суглобами.
- Виставкові собаки, що мають особливо густу шерсть.
- Улюбленці в період вагітності і лактації.
- Хвостики похилого віку, із зайвою вагою та у період одужання після різних захворювань.
Коли ви плануєте купити риб'ячий жир для тварин, вибирайте такий, що виготовлений спеціально для улюбленців. Якщо він призначений для людей, то може містити додаткові інгредієнти, які можуть бути токсичними для хвостиків, як-от ксиліт тощо.
В сучасному виробництві риб’ячий жир виготовляють з дикої морської риби (лосося, а також скумбрії, форелі та деяких молюсків), що вільно живе в екологічно чистих ділянках океанів та морів і природно харчується морським фітопланктоном. Перевагу надають тим сортам, що мають короткий термін життя, щоб вони не встигли накопичити в організмі важкі метали та токсини.
Якісний риб’ячий жир відповідає таким критеріям:
- Має високий рівень очищення від забруднюючих речовин, важких металів, надлишку вітамінів та токсинів.
- Містить омега-3 жирні кислоти ЕПК та ДГК у правильній пропорції, що вказано на пакованні
- Виготовлений з м'язового жиру випотрошеної тушки риби, без печінки та нутрощів.
- У складі відсутні додаткові добавки, тож і термін придатності після відкриття невеликий.
- У вигляді рідини випускається у непрозорій пляшці.
- В капсулах або пакованні, що зводить до мінімуму доступ повітря.
Лососева олія Practik для собак та котів виготовлена з атлантичного лосося та насичена корисними Омега-3 і Омега-6 кислотами, вітамінами Е, D, B12, B6; калієм, йодом та фосфором.
Випускається у непрозорих пляшечках. В пляшках об’ємом 500 мл і 1000 мл спеціально є дозатори, щоб обмежити доступ повітря та подовжити термін придатності.
Можна приймати курсом або щодня для підтримки загального стану здоров’я улюбленця.
Зберігати у прохолодному та захищеному від світла місці. Риб’ячий жир швидко окислюється, тому уникати надмірного контакту з повітрям, щоб риб’ячий жир не окислювався та не почав гірчити.
Як вибрати якісний риб’ячий жир?
Як правильно давати риб’ячий жир?
Якщо ви хочете давати риб’ячий жир для собак, дозування має бути вказано на пакованні. Так само і риб’ячий жир для котів має загальні рекомендації, тому краще проконсультуватися з ветеринаром. Він допоможе підібрати оптимальний курс і дозування відповідно до індивідуальних особливостей, ваги, віку та потреб вашого хвостика.
Збалансовані корми зазвичай збагачені Омега-3, але не завжди їхнього вмісту достатньо. Добавки риб’ячого жиру для котів і собак випускаються у вигляді рідини та гелевих капсул.
- Рідкий риб'ячий жир можна додавати безпосередньо до їжі вашого улюбленця. Ретельно перемішайте його з кормом або вологою їжею, щоб він рівномірно розподілився. Почніть з невеликої дози та поступово протягом тижня збільшуйте її до рекомендованої, щоб уникнути розладів травлення.
- Капсули з риб'ячим жиром також можна давати відразу до рота улюбленця. Якщо хвостик відмовляється ковтати капсули, можна розрізати або проколоти капсулу та вичавити вміст на їжу чи змішати з ласощами.
Для повного ефекту може знадобитися кілька тижнів, але поступові покращення будуть помітні.
Риб'ячий жир для улюбленців насамперед протипоказаний при індивідуальній непереносимості та алергії на жир лососевих риб, а також перед хірургічними втручаннями, оскільки він може подовжити час, необхідний для згортання крові.
Інші протипоказання:
- Захворювання шлунково-кишкового тракту.
- Порушеннях згортання крові.
- Відкрита форма туберкульозу.
- Захворювання печінки та нирок
- Розлади травлення.
- Гіпервітаміноз.
Під час застосування добавки можуть з'явитися побічні ефекти через передозування, недотримання правил зберігання, алергічні реакції, використання низькоякісного продукту. Негативні зміни можуть бути пов'язані з блюванням, нудотою, діареєю, ожирінням, сонливістю, апатією, млявістю, придушенням імунітету.Здорові коти добре переносять жирну їжу, але якщо улюбленця почне слабити, дозу точно треба зменшити.
Собаки жирну їжу приймають гірше, ніж коти, тому важливо не перевищувати дозування та враховувати цю кількість жиру у загальній жирності раціону.
Чи існують протипоказання?
Кислоти Омега 3 для собак так само корисні, як і Омега 3 для котів.
Як зберігати?
Риб’ячий жир є цінним доповненням до раціону хвостиків. Він містить Омега-3 жирні кислоти, які улюбленці можуть отримувати лише з їжею. Якісний риб’ячий жир не містить ароматичних та смакових домішок та приваблює природним ароматом і смаком.
Почніть з невеликих доз і поступово збільшуйте кількість до рекомендованої та покращення здоров’я, зовнішнього вигляду та жвава енергія улюбленця не змусять себе чекати!