Перед тим, як ви збираєтеся піти, ймовірно, почнете вдягати верхній одяг, брати сумку, ключі та прямувати до дверей. Можливо, перед цим дасте собаці
ласощі та
іграшки або будете обіймати улюбленця, з обіцянкою, що скоро повернетеся.
Собака сприймає ці дії як сигнал, що зараз залишиться на самоті.- Надайте нового сенсу звичним речам
Наприклад, візьміть ключі та підіть на кухню або вдягніть куртку та відкрийте холодильник. Будь-що, що порушуватиме ваш ритуал перед тим, як піти. Це допоможе улюбленцю менше асоціювати ваші дії з відчуттям самотності.
Якщо собака відчуває тривогу при розлуці, надмірно емоційні прощання та вітання можуть лише посилити занепокоєння та знижують ефективність привчання.
Своєю поведінкою та реакцією людина має нейтралізувати ці значні моменти для собаки.
- Створіть сигнали «вихід» та «повернення»
Це мають бути 2 різні сигнали, але однаково чіткі, стабільні та постійні.
Наприклад: «Ти вдома» і зупиняючий спокійний жест рукою при виході з дому або на початку зборів до виходу (до того, як улюбленець починає непокоїтись).
«Привіт! Я вдома» при поверненні додому.
Мета модифікації поведінки полягає в тому, щоб хвостик навчився бути без людей та змінив свою емоційну реакцію на стресові події. Під час навчання треба допомогти собаці набути впевненості й залишатися спокійним до повернення людини.
Кінолог або ветеринарний біхевіорист (спеціаліст з поведінки) допоможуть створити програму зміну поведінки, яка відповідатиме потребам саме вашого улюбленця.
Наприклад, ви виходите з кімнати на мить і повертаєтеся до того, як ваш собака встигне занепокоїтися й почати проявляти стресову поведінку.
Цей процес має відбуватися в темпі улюбленця. Коли він залишається спокійним, поступово потрохи подовжуйте час вашої відсутності.
Будьте послідовними! Якщо улюбленець почав почуватися комфортно протягом 20 хвилин, а на наступний день ви залишите його на 2 години, вся робота до цього моменту буде марною.- Організуйте або реорганізуйте простір
Менший простір легше контролювати, що важливо для собаки у стані зі страхом чи тривожністю. Кінолог, який практикує індивідуалізацію в своїй роботі, може проаналізувати історію життя, темперамент, схильності, інші особливості собаки та надасть рекомендації щодо облаштування помешкання чи кімнати та матеріальної частини ритуалів, які варто ввести у процес привчання.