Каші для собак та котів: шкідливі чи корисні?
Зварити кашу — що може бути простіше? Додати до неї бульйон, кістки чи консерви і «поживна» їжа для улюбленця готова. А якщо не встигнете, можна дати корм. Так?
Попри поширену практику годування кашами, вони не є повноцінним раціоном для собак і котів. А змішувати їх з кормом взагалі небезпечно.
Чому це так і в яких випадках годувати кашами все ж можна, розберемося разом із Practik.
Чому багато власників вибирають каші для собак і котів?
Яку кашу можна собакам? А яку кашу можна котам?
Незбалансований раціон улюбленця призведе до:
- порушення обміну речовин, млявості, випаданні шерсті, проблемах зі шкірою;
- серцево-судинних захворювань, проблем із зором та сечокам'яної хвороби в котів;
- проблем з травленням, як-от діарея, закреп, здуття живота;
- ожиріння, що збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, діабету, проблем із суглобами тощо.
Чому більшість каш шкідливі?
Недостатність білка в раціоні призводить до сповільнення росту і розвитку, слабкості м'язів, вразливої імунної системи, проблем зі шкірою і шерстю, млявості та апатії хвостиків.Собаки, як і коти, за своєю природою є м’ясоїдними. З часом їхній організм адаптувався до перетравлення білків рослинного походження, проте все ж вони засвоюються важче та мають меншу біологічну цінність. Це означає, що в звичайній порції каші не міститься необхідної кількості білка.
- Білок є основним будівельним матеріалом для всіх клітин організму улюбленця.
- Складається з амінокислот, деякі з них є незамінними.
- Сприяє регенерації тканин, міцній імунній системі та регулює багато процесів.
- Особливо важливий для росту і розвитку цуценят та для майбутньої матері під час вагітності.
Так вже склалося традиційно. Каші корисні, варяться швидко. Та й всі ми знаємо про собак і котів в селі, які все життя провели на кашах і все було добре. Принаймні, на перший погляд.
А чи робили аналіз крові на дефіцити? Наскільки добре почувався улюбленець? А в якому стані була його шерсть?
Каші погіршують стан і якість життя собак і котів. Якщо здається, що все в порядку, цілком ймовірно, це не так. Тьмяна ламка шерсть, недостатньо м’язової маси, роздуті животи й тонкі кінцівки — типовий портрет улюбленців, що харчуються кашами.
Раніше годували кашами, бо не було інших варіантів.
Зараз все більше людей ставляться до собак і котів, як до членів родини та враховують їхні потреби. Технології теж не стоять на місці, тому можна знайти оптимальний варіант здорового й корисного харчування.
Безпечними для улюбленців є рис і гречка, за умови помірного годування. Вони містять клітковину, що допомагає довше залишатися ситим і таким чином запобігає переїданню та ожирінню, підтримує здоров’я кишківника й сприяє травленню.
Рис багатий на корисні вітаміни та мінерали: магній, фосфор, марганець, селен, залізо, вітамін В, фолієва кислота, тіамін, ніацин.
Білий рис містить легкозасвоювані вуглеводи, клітковину, крохмаль та допомагає полегшити діарею.
Коричневий рис також безпечний, але заборонений для улюбленців зі шлунково-кишковими проблемами. На відміну від білого рису, він містить більше клітковини та має нижчий глікемічний індекс. Це значить, що коричневий рис не спричиняє стрибків цукру в крові, але засвоюється важче, ніж білий.
Гречка — низькокалорійне, безглютенове джерело повноцінного білка та клітковини з низьким глікемічним індексом. Сприяє здоров’ю серця та зниженню артеріального тиску.
Містить незамінні амінокислоти лізин і аргінін, вітаміни групи B, марганець, мідь, магній, залізо, фосфор та антиоксиданти, а також крохмаль для здоров’я товстої кишки та регуляції випорожнень.
- Чому багато власників вибирають каші для собак і котів?
- Які каші можна собакам: різниця між натуральним харчуванням та кашеварінням
- Дефіцит поживних речовин у кашах: чому вони не можуть забезпечити повноцінне харчування
- Які каші не можна собакам та чому краще від них відмовитися
- Перехід на сухий корм на прикладі Practik Daily
5.1 Якісний збалансований склад за доступною ціною!
Попри багатий склад каш, з цього раціону улюбленці не можуть отримати повноцінну кількість протеїну, правильних жирів і вітамінів у правильному співвідношенні.
Годування раціоном на основі каш ⟶ дефіцит важливих вітамінів, мінералів і амінокислот ⟶ захворювання та проблеми зі здоров’ям.
Дефіцит поживних речовин у кашах: чому вони не можуть забезпечити повноцінне харчування
Які каші можна собакам: різниця між натуральним харчуванням та кашеварінням
Каші можуть бути в раціоні улюбленців, якщо ви годуєте натуральним харчуванням та слідкуєте за збалансованістю. При цьому треба вибирати крупи, які можна собакам і котам.
В такому разі каші мають складати до 10% раціону, а інші 90% — продукти відповідно до віку, породи та ваги улюбленця (
джерело). Як-от, м’ясо, риба, субпродукти, овочі, фрукти, кисломолочні продукти.
Всі продукти мають бути якісними та свіжими або приготованими безпосередньо перед годуванням.
Проконсультуйтеся з фахівцем, перш ніж скласти раціон. Меню на день має бути різноманітним, але однотипним щодня. Улюбленці не потребують нових смаків і можуть споживати однакову їжу протягом усього життя. Так шлунково-кишковий тракт собак та котів краще адаптується, до того ж експерименти з їжею можуть призвести до проблем з травленням і частого проносу.
Регулярно робіть чекапи та перевіряйте стан здоров’я улюбленця, щоб уникнути дефіцитів.
Які крупи не можна собакам і котам: алергія та харчова непереносимість
Каші також можуть бути причиною алергічних реакцій або харчової непереносимості в деяких улюбленців, особливо з чутливою травною системою.Які крупи не можна собакам? Більшість круп з пшениці, включно з пшоном, манкою і перловкою.
Імунна система деяких улюбленців може помилково розпізнавати білки злаків як шкідливі речовини і виробляти антитіла. Глютен, що міститься в багатьох злаках, також може призвести до алергії або непереносимості. Якщо в процесі виробництва каш додавалися різні домішки, вони теж можуть стати причиною алергії.
Слідкуйте за алергічними проявами, як-от свербіж, подразнення шкіри, розлади травлення, здуття, блювота або діарея. Якщо ви помітили ці ознаки або будь-які зміни в поведінці після вживання каш, приберіть їх з раціону та проконсультуйтеся з ветеринаром.
Іван Зубарєв: «Чому каші не можна собакам як основний раціон»
Так, готувати кашу звичніше, але це шкодить. Детальніше дивіться у відео Івана Зубарєва, засновника бренду Practik
Щоб ваш пухнастий друг добре почувався, не мав дефіцитів у поживних речовинах, жив повноцінним і здоровим життям якомога довше — спробуйте перевести його на сухий корм, що враховує всі потреби улюбленця.
Просто спробуйте і подивіться, наскільки стане краще.
Перехід на сухий корм на прикладі Practik Daily
В асортименті Practik найкраща альтернатива кашам для котів та собак — раціони преміумкласу Daily із додаванням свіжого м'яса.
Practik Daily містить
52-58% м'ясних інгредієнтів, що відповідає потребам улюбленців.
В складі в 3-4 рази більше протеїну, ніж в кашах, тваринного походження, з повноцінним амінокислотним профілем.
✅ Раціон містить всі незамінні білки, необхідну кількість жирів та правильне співвідношення Омега-3 та Омега-6 жирних кислот і корисних добавок.
✅ Доповнений комплексом пробіотиків, пребіотиків та псиліуму Digest Ease Blend. Покращує травлення та засвоєння поживних речовин, а для котів сприяє виведенню проковтнутої шерсті.
✅ Без штучних барвників, ароматизаторів, консервантів, глютену, сої, пшениці.