Пн-пт: 8-20; Сб-Нд: 9-18
 

Які смаколики підходять для дресування собак?

Вступ

Чим не можна годувати собак - Practik Блог
Правильні ласощі для собак не тільки дуже смачні, а й корисні для їхнього здоров’я, спокою та успішного тренування.
Як вибрати ласощі для собак, коли і як часто можна пригощати вихованця смаколиками — дізнайтеся у статті від експертів Practik!
Зміст:
  1. Вступ
  2. Важливість мотивації та винагороди в навчанні собак
  3. Основні види ласощів
4. Як підібрати ласощі для собак?
5. Як використовувати ласощі в процесі дресування?
6. Методи та техніки дресування
7. Висновок
3.1 Які смаколики можна цуценятам?
Дресування собак є важливим для добробуту самого песика та людини. Це не тільки прості команди, на кшталт «сидіти» чи «голос». Навчений хвостик знає як поводитися в оточенні незнайомих людей чи інших улюбленців, тому менше стресує.

Мотивація спонукає собаку виконувати команду, щоб отримати бажану винагороду. Вона може бути різноманітною: харчова (бажання їсти), соціальна (бажання спілкування), ігрова (бажання гратися) тощо. Правильно підібрана мотивація робить процес навчання для улюбленця цікавим та зрозумілим.

Винагородою можуть бути ласощі, похвала, іграшка, погладжування тощо. Це підсилює зв'язок між пухнастими членами родини та людиною і сприяє закріпленню навички. Часто як винагороду використовують саме смаколики для собак, адже більшість хвостиків вважають їжу надзвичайно цінною.
Скільки б видів ласощів не існувало, часто рука людини тягнеться пригостити улюбленця людською їжею. Будьте обережні! Не всі продукти є корисними для собак, а деякі можуть нашкодити.

Наприклад, шматочок сиру, м’яса або печива може містити від 50 до 100 калорій. Для маленького собаки це майже половина загальної добової потреби в калоріях!
Готові магазинні ласощі значно безпечніші, адже призначені спеціально для хвостиків. Однак і тут будьте уважними та звертайте увагу на склад.

Важливість мотивації та винагороди в навчанні собак

Основні види ласощів для собак

Які смаколики можна цуценятам?

Правильні ласощі для собак не тільки дуже смачні, а й корисні для їхнього здоров’я, спокою та успішного тренування.
Як вибрати ласощі для собак, коли і як часто можна пригощати вихованця смаколиками — дізнайтеся у статті від експертів Practik!
З якого віку можна давати цуценятам ласощі?
Вводити ласощі у раціон цуценят слід поступово та обережно, після 2-3 місяців, коли малюк вже не харчується молоком матері. Якщо рано ввести смаколики для цуценят у раціон, песик може почати відмовлятися від основного корму, адже ласощі, як правило, смачніші.
Травна система цуценят ще не повністю сформована, тому, якщо з’являються алергічні реакції чи розлади травлення, зверніться до ветеринара.

Якими мають бути перші смаколики?
Призначені спеціально для цуценят, відповідно до їхнього віку та породи.
М’якої текстури, невеликого розміру та легко засвоюватися.
Наприклад, м’які шматочки з курки або індички чи спеціальні жувальні палички. А після 3 місяців, коли починають змінюватися зуби, можна запропонувати сушений очищений рубець чи шматочки печінки.
які смаколики можна цуценятам

Як підібрати ласощі для собак?

Коли цуценятам можна давати ласощі?
Ласощі для цуценят під час дресування можна давати у дуже малих кількостях та лише як заохочення за виконану команду. У ранньому віці цуценята особливо чутливі до позитивного підкріплення, тому швидше засвоюють необхідні навички та команди.
Перш ніж вибрати смаколики, обов’язково проаналізуйте їхній склад та проконсультуйтеся з ветеринаром, якщо ваш песик має чутливість до їжі, проблеми з вагою чи інші особливості. Ласощі для дресування мають не тільки заохочувати собаку, але й приносити користь його здоров'ю.

  • Білки
Оптимальний вміст білка в ласощах для дресування — не менше 20-25%. Важливо, щоб білок був якісним та легко засвоювався організмом собаки. Джерелами є: м'ясо (яловичина, курка, індичка, баранина), риба, яйця, а також рослинні білки (соя, горох).

  • Жири
Оптимальний вміст жирів в ласощах для дресування — не більше 10-15%.
Жири в ласощах можуть бути тваринного (жир м'яса, риби) або рослинного (олії) походження.
Вибирайте ласощі з корисними жирами, як-от Омега-3 та Омега-6 жирні кислоти, які містяться в риб'ячому жирі та деяких рослинних оліях.

  • Вітаміни та мінерали
Вітаміни та мінерали відіграють важливу роль у підтримці всіх функцій організму собаки, включаючи імунну систему, обмін речовин, здоров'я кісток та шкіри.
Для собак особливо важливими є вітаміни A, C, D, E та вітаміни групи B, а також кальцій, фосфор, калій, магній, залізо, цинк та йод. Ласощі можуть бути додатково збагачені необхідними поживними речовинами.

  • Розмір та форма
Ласощі для тренувань мають бути м’якими та маленькими — розміром із гумку для олівця або навіть вдвічі менше, навіть для великих собак.
Вибирайте ласощі, які легко діляться на маленькі шматочки, щоб песик міг їх безпечно та швидко з’їсти й не відволікатися від тренувань.
Різні форми ласощів можуть допомогти урізноманітнити тренувальний процес та зробити його більш цікавим для собаки.

  • Інгредієнти
Вибирайте ласощі з натуральними інгредієнтами, такими як м'ясо, риба, овочі та фрукти. Першими в складі мають бути зазначені конкретні види м'яса або риби, а не «м'ясні продукти» чи «рибні продукти».
Уникайте ласощів зі штучними добавками, підсолоджувачами, сіллю, консервантами та барвниками.

  • Смак
Ласощі мають подобатися вашому собаці, щоб він був мотивований виконувати команди. Пропонуйте хвостику різні варіанти ласощів, щоб визначити його смакові уподобання.

  • Алергії
Якщо песик має харчові алергії, вибирайте спеціальні гіпоалергенні ласощі, які не містять поширених алергенів. Перегляньте склад, щоб уникнути алергенів для вашого улюбленця та проконсультуйтеся з ветеринаром.

  • Калорійність
Ласощі — це лише доповнення до основного раціону, а не його заміна. Вибирайте ласощі з помірною калорійністю, особливо якщо ваш собака є схильним до зайвої ваги. Контролюйте кількість ласощів під час тренувань і не перегодовуйте хвостика.

Ви можете приготувати ласощі власноруч з простих продуктів та суперфудів Practik. Будьте впевнені в якості кожного інгредієнта для найкращих хвостиків!

Як використовувати ласощі в процесі дресування?

Давайте ласощі відразу ж після того, як собака виконав команду. Використовуйте ті, які він може швидко з’їсти та перейти до наступного повторення. Інакше улюбленець може втратити концентрацію або доведеться практикувати менше повторень за тренування.

Якщо ви помітили, що песик втрачає ентузіазм, змініть винагороду на іншу, яка має рівну або більшу цінність. Можна використовувати кілька різних ласощів та давати їх по черзі.

З часом, коли собака добре засвоїть команди, поступово зменшуйте кількість ласощів, замінюючи їх на похвалу та інші види заохочення.

Пам’ятайте! Ласощі є калорійними, тому мають складати до 10% добової норми харчування собаки. Враховуйте це та відповідно зменште порцію корму.
Ласощі та позитивне підкріплення — найефективніший метод тренування, що зміцнює зв’язок між вами та хвостиком. Вибирайте некалорійні корисні ласощі, які легко ламати на шматочки, або приготуйте їх на своїй кухні. Обов’язково дотримуйтеся норми!

Регулярні тренування та ваш хороший настрій допоможуть песику опанувати нові команди та бути найчемнішим улюбленцем у світі!

Висновок

Методи та техніки дресування собак

Згідно з дослідженнями аверсивні методи (негативні стимули) та інструменти на основі болю, які можуть використовувати тренери, посилюють тривогу, агресію та страх у собак. Під час навчання вони показують стресову поведінку: напружене тіло, нижню позу тіла, облизування губ, опускання хвоста, підіймання передньої ноги, задихання, позіхання та вереск.

Водночас метод позитивного підкріплення є ефективним, адже зосереджений на бажаній поведінці хвостика, а не на помилках. Отримання винагороди (ласощів, похвали, іграшки тощо) мотивує собаку повторювати цю поведінку в майбутньому через асоціацію з приємними наслідками.
До того ж це створює позитивну атмосферу під час тренувань і зміцнює зв'язок між вами та вашим улюбленцем.

Кінологи можуть комбінувати методи навчання, але використовувати техніки, які не завдають собаці болю, надмірного стресу чи викликають в песика відчуття, що його карають.

Щоб тренування були успішними, дотримуйтеся нескладних правил:

  • Оптимальний час
Краще проводити тренування перед годуванням після фізичної активності. Після прогулянки або гри собака буде більш спокійна та зосереджена, а легкий голод буде краще мотивувати до виконання команд за ласощі.

  • Регулярність
Намагайтеся проводити тренування регулярно, бажано в один і той же час. Це допоможе собаці звикнути до режиму та налаштуватися на роботу.
5-10 хвилин щодня достатньо, щоб поступово вивчити нову команду.

  • Спокійне місце
Вибирайте для тренувань місце, де собака не буде відволікатися на інші подразники (інші собаки, люди, шуми). Уникайте ситуацій, які можуть викликати у собаки стрес або тривогу. У спекотну погоду краще проводити тренування вранці або ввечері, а в холодну погоду – в теплому приміщенні.

  • Зберігайте позитив
Собака реагує на ваші емоції, тому, якщо побачить розчарування чи злість, може припинити виконувати команди.