Як перевести собаку на новий корм?
Вступ
Що буде, якщо різко перевести собаку на інший корм?
Ваше цуценя дорослішає, має особливі потреби або вам порадили якісний корм іншої марки — причин змінити раціон може бути багато. В будь-якому разі все не так просто, як насипати порцію нового корму в миску.
Будьте уважні та приділіть етапу переходу на новий корм достатньо часу.
Дізнайтеся як перевести собаку на інший корм з експертами Practik, щоб не заподіяти шкоди вашому улюбленцю.
Перехід на новий корм має бути плавним і поступовим. Це дає змогу травній системі поступово адаптуватися до нових компонентів їжі та зробити процес зміни харчування комфортним.
Якщо песик має схильність до алергій, поступовий перехід дозволяє виявити будь-які негативні реакції на новий корм і вчасно вжити заходів.
Різка зміна корму може бути стресовою для улюбленця та спричинити розлади травлення, як-от блювота, діарея, здуття живота та зниження апетиту.
Змішувати натуральні продукти та корм за 1 прийом їжі не рекомендується, щоб уникнути розладів травлення та незбалансованого харчування.
Забезпечте собаці постійний доступ до свіжої питної води та пропонуйте сухий корм улюбленцю як ласощі між основними прийомами їжі. Це допоможе собаці звикнути до нового смаку і текстури.
Починайте з невеликої кількості сухого корму (20-25% від загальної порції) і поступово збільшуйте її до 100% протягом 7-14 днів. Водночас порції натуральної їжі мають пропорційно зменшуватися.
Для полегшення переходу можна розмочувати гранули у воді до консистенції, що є звичною для песика, та поступово зменшувати кількість води.
Якщо в хвостика виникли проблеми з травленням під час переходу, сповільніть темп зміни раціону та спостерігайте за реакцією.
Деяким песикам із чутливим шлунком, харчовою алергією чи іншими шлунково-кишковими захворюваннями може знадобитися ще довший перехідний період. Якщо в будь-який момент під час переходу з’являються тривожні симптоми, наприклад, зміна апетиту, блювота або діарея, вам слід діяти повільніше та проконсультуватися з ветеринаром.
Як перевести собаку з натурального харчування на сухий корм?
Як перевести собаку з лікувальним кормом на звичайний?
Такі корми призначені для підтримки здоров’я улюбленців, що мають особливі потреби чи захворювання. Наприклад, є раціони, які дбають про опорно-рухову систему песика, чи при сечокам’яній хворобі запобігають утворенню каменів (струвітів та оксалатів) та сприяють зниженню запалення тощо. Якщо ветеринарний лікар схвалює перехід на інший корм та не бачить ризиків для здоров’я улюбленця, дотримуйтеся основних правил поступового переходу.
Не поспішайте! В середньому період переходу триває 5-7 днів, але іноді хвостикам треба більше часу на перехід і це нормально. Чим більша різниця між звичною їжею та новим кормом, тим довшим має бути перехідний період.
Цей час важливий, щоб хвостик звик до нової їжі, її текстури, смаку та аромату.
Під час переходу поступово додавайте все більше і більше нової їжі до попереднього раціону вашого собаки за цією схемою.
Процес переходу може затягнутися, якщо новий раціон має натуральний склад, а песик звик до корму з ароматизаторами та підсилювачами смаку. Через це новий раціон може здатися улюбленцю не таким привабливим.
Вибагливі хвостики можуть відмовлятися від нового корму, навіть не скуштувавши. Продовжуйте пропонувати новий корм у невеликій кількості, але, якщо протягом кількох днів ситуація не зміниться, варто спробувати інший раціон.
Якщо песик почав їсти новий корм, але потім починає відмовлятися, зменште кількість нового корму, поки улюбленець не почне їсти його знову та поступово збільшуйте порцію. Трохи часу та терпіння — і ваш хвостик звикне до нової їжі.
Важливість правильного переходу на новий корм для собаки.
Як перевести собаку на інший корм?
Як зрозуміти, що корм не підходить песику?
- Вступ
- Важливість правильного переходу на новий корм для собаки.
- Як перевести собаку на інший корм?
- Як зрозуміти, що корм не підходить песику?
- Коли потрібно переводити собаку на новий корм?
6.Вплив переходу на характер і активність
7.Висновки
5.1 Поради щодо розгляду зміни раціону з урахуванням вікових та фізіологічних особливостей собаки.
Слідкуйте за зміною поведінки, реакції та зовнішнього вигляду улюбленця.
Симптоми, що показують необхідність зміни корму для собаки.
- Шлунково-кишкові розлади — нудота, блювання, діарея та зміна апетиту. Підвищене газоутворення часто виникає через зміну корму, однак, якщо воно супроводжується болем або дискомфортом, варто звернутися до ветеринара.
- Характер і частота випорожнень — один з головних показників здоров’я травної системи. Здорові випорожнення мають бути коричневого кольору, формованими та не надто твердими або водянистими. Незначні зміни кольору та консистенції калу є нормальними, проте будь-які різкі зміни можуть вказувати на проблему.
- Шкірні симптоми — свербіж, запалення шкіри та різні типи висипань. Шерсть може стати тьмяною, ламкою або випадати в більшій кількості, якщо корм не забезпечує достатню кількість поживних речовин.
- Зміна поведінки — різка втрата апетиту, млявість або надмірна активність, виникнення агресії та дратівливість можуть бути пов’язані з неправильно підібраним раціоном.
- Неприємний запах з рота часто є ознакою проблем з зубами або ШКТ, але іноді виникає через низьку якістю корму.
Краще розпочинати змінювати корм, коли песик знаходиться у стабільній спокійній обстановці та добре почувається. Не поспішайте зі зміною корму після хвороби, під час переїзду чи появи нового члена родини.
Намагайтеся створити комфортну атмосферу, доброзичливо розмовляйте та заспокоюйте улюбленця.
Причини зміни корму для собак: вік,
харчова алергія та непереносимість, недостатня або надмірна вага, зміна активності та особливі потреби хвостика.
Коли потрібно переводити собаку на новий корм?
Вплив переходу на характер і активність
Харчування безпосередньо впливає на фізичний і емоційний стан улюбленця. Різний вміст білків, жирів, вуглеводів, вітамінів і мінералів впливає на енергетичний обмін, роботу нервової системи та загальний стан організму собаки і поведінку зокрема. Важко бути в гарному гуморі, коли все тіло свербить, еге ж?
Якщо новий корм задовольняє енергетичні потреби собаки, він може стати більш активним та грайливим. Здорові очі, шкіра та шерсть, налагоджене травлення краще за все сприяють гарному та доброзичливому настрою хвостика.
Натомість через неякісний корм, або якщо він просто не підходить для потреб улюбленця, може виникати млявість та апатія. Деякі собаки можуть стати більш дратівливими або агресивними через дискомфорт, пов'язаний з новим кормом. Наприклад, через здуття животика чи алергію.
Кожен організм песика є індивідуальним, тому зміна корму може спричинити як покращення, так і погіршення самопочуття. Вибирайте якісний корм та уважно слідкуйте за поведінкою свого улюбленця під час переходу. Обов’язково змінюйте раціон поступово та за потреби подовжте період переходу для кращої адаптації хвостика.
Поради щодо розгляду зміни раціону з урахуванням вікових та фізіологічних особливостей собаки
Вибір правильного корму для собаки безпосередньо впливає на його здоров’я та довголіття. З віком змінюються і потреби організму собаки.
- Цуценята, песики в період вагітності та лактації потребують поживного раціону, в якому більше калорій, білків, жирів та є повноцінний комплекс вітамінів і мінералів.
- Дорослим собакам підійде збалансований раціон відповідно до їхніх потреб, віку та породи з оптимальним співвідношенням білків, жирів і вуглеводів. З віком у собак можуть виникати проблеми з суглобами, тому варто вибирати корми з глюкозаміном і хондроїтином.
Метаболізм сповільнюється, тому варто знизити калорійність раціону, щоб уникнути ожиріння. Залежно від породи та розміру більшість собак вважаються «дорослими» у віці від 6 до 8 років. Літніми собаками вважаються здебільшого песики старше 8 років.
- Літні собаки потребують їжі, що легко засвоюється, з меншою калорійністю та високим рівнем антиоксидантів і жирних кислот. Можуть знадобитися додаткові добавки для підтримки роботи нирок, печінки та серця.
В такому віці збільште період переходу від 7-10 до 14 днів.
- Для песиків з особливими потребами, як-от, ожиріння, алергії, захворювання внутрішніх органів тощо, краще підбирати раціон разом з ветеринарним лікарем.
Більшість собак можуть їсти однакову їжу протягом життя. Якщо це не є проблемою, не варто змінювати раціон просто так, щоб потішити улюбленця новим смаком.
В інших випадках, наприклад, якщо хвостик має алергію, можна пробувати різні корми, поки не знайдете той, що підійде. Головне — дотримуватися правил поступового переходу.
Як часто можна переводити собаку на інший корм?