Пн-пт: 8-20; Сб-Нд: 9-18
 

Чому собака не їсть корм та що з цим робити?

Коли собака відмовляється від їжі — це сигнал, що щось не так.
Важливо вчасно звернути увагу на проблему та з’ясувати причину такої «дієти», адже це може впливати на здоров’я хвостика.

Разом з експертами Practik розберемося, чому улюбленець може відмовлятися від їжі, що робити, коли собака не їсть та як покращити його апетит.
Чому собака не їсть корм та що з цим робити?
Зміст:
  1. Чому собака не їсть? Причини відмови від корму
  2. Проблеми зі здоров'ям
  3. Вибагливість у харчуванні
  4. Перехід на новий корм
  5. Неправильний режим годування
  6. Незвичні обставини та стрес
  7. Нудьга та самотність
  8. Погодні умови
  9. Що робити, якщо собака не їсть сухий корм
Чому собака не їсть корм: вибагливість
Чому собака не їсть корм: незвичні обставини
Чому собака не їсть корм: проблеми зі здоров'ям
Чому собака не їсть корм: нудьга та самотність
Чому собака не їсть корм: перехід на нове харчування
Чому собака не їсть корм: погодні умови
Лінійка practik SuperFood для покращення апетиту
Якщо ваш собака не їсть, тільки п'є воду або раптом втратив інтерес до улюбленого корму — не поспішайте панікувати! Причини відмови від їжі можуть бути різноманітними й не завжди очевидними.

Найпоширенішими є:
  • Проблеми зі здоров'ям
  • Вибагливість у харчуванні
  • Незвичні обставини та стрес
  • Неправильний режим годування
  • Нудьга та самотність
  • Перехід на новий корм
  • Погодні умови
  • Собака не любить сухий корм

Все це може впливати на апетит вашого улюбленця. Тому, якщо собака не їсть, це не означає, що корм поганий. Можливо, він просто не подобається.

Щоб не витрачати час і кошти на пошуки ідеального корму, запропонуйте хвостику Practik Box. Це дегустаційні набори різних смаків та лінійок корму, серед яких улюбленець може сам вибрати найсмачніший.

Чому собака не їсть? Причини відмови від корму

Насамперед зверніть увагу на стан здоров’я песика. Погане самопочуття — це основна причина чому собака не їсть.

Зміни в апетиті можуть зумовлювати:

  • хвороби (ураження паразитами, запалення ШКТ, захворювання зубів та ясен, внутрішніх органів, інфекції, діабет);
  • харчова алергія, що має супутні симптоми (свербіж, почервоніння, висип, діарея, блювання, неспокійна поведінка тощо);
  • прорізування зубів у цуценят.

Проблеми зі здоров'ям

Більшість дорослих собак можуть обійтися без їжі від 3 до 5 днів, якщо вони п’ють воду. Та не варто чекати аж так довго. Якщо ваш хвостик не їсть протягом 2 днів, проконсультуйтеся з ветеринарним лікарем.

Цуценята не можуть обходитися без їжі так довго, як дорослі собаки. Проте у цуценят великих порід є нормою чергування почуття голоду з повною відсутністю апетиту.

Зверніться до ветеринарного лікаря, якщо:
  • вагітна самка, улюбленець старше 10 років або цуценя не хоче їсти
  • песик страждає на хронічні захворювання
  • хвостик не п’є воду зовсім або навпаки споживає надмірну кількість води
  • є млявість, апатія, блювота тощо.

Скільки собака може не їсти?

На колір і смак товариш не всяк. Як і люди, песики мають вподобання. Деяким, здається, смакує абсолютно все, а хтось не буде їсти яблуко, якщо воно нарізане не тим ножем.

Можливо, собака погано їсть просто тому, що вибагливий щодо смаку та аромату їжі.
Зазвичай песики не потребують постійного оновлення смаків, але один і той самий корм з часом може набриднути.

Спробуйте сухі корми для собак різних смаків від Practik та періодично змінюйте їх, щоб стимулювати апетит хвостика. Обов’язково дотримуйтеся плавного переходу впродовж 7-10 днів.

Вибагливість у харчуванні

Відмова від їжі також може бути протестом проти нового різновиду корму. Наприклад, собака не хоче їсти натуральний корм Practik через відсутність штучних домішок, ароматизаторів та підсилювачів смаку, які були в складі попереднього звичного корму.

В такому разі просто продовжуйте шукати свій ідеальний варіант.
Всі корми відрізняються за складом, тому різка зміна раціону може спричинити подразнення шлунково-кишкового тракту у вашого улюбленця.

Плавний перехід дає змогу організму виробляти необхідні ферменти для нової їжі, що допомагає уникнути травних розладів та відмови від харчування.

Рекомендуємо вводити новий корм поступово, навіть під час переходу між раціонами Practik. Щодня додавайте до звичного харчування по 10 % нового корму впродовж 5-7 днів.

Спробуйте зробити новий корм привабливим з харчовими добавками для собак та котів Practik, що збагатять склад і смак корму з користю.

Лососева олія, печінковий соус, апетайзер та протеїнове борошно — натуральні, корисні та смачні добавки, що роблять їжу смачнішою. Використовуйте під час переходу на новий корм, втрати апетиту чи хвороби.

Перехід на новий корм

Неправильний режим годування

Собаки швидко звикають до чіткого режиму дня. Якщо песик не знає, коли саме його будуть годувати, або зненацька може отримати багато ласощів між основними прийомами їжі, йому стає складно себе контролювати. Це призводить до надмірного вживання їжі або до відмови від основного раціону. Ласощі смачніші, еге ж?

Щоб підтримувати здоровий харчовий інтерес, дотримуйтесь правил годування хвостика: створіть графік годування, зважуйте норму порції та не залишайте їжу у постійному доступі.

Незвичні обставини та стрес

Будь-які зміни у звичайному розпорядку дня — це стрес для хвостика. Песик зосереджений на адаптації до нових умов і ніби «забуває» про їжу.

Типові ситуації, що спричиняють стрес у собак:
  • Подорожі, переїзд, зміна обстановки, нові маршрути, запахи та звуки
  • Гості, незнайомці, підвищений рівень шуму
  • Відвідування ветеринара
  • Розлука з людиною

Якщо улюбленець відмовляється від їжі через стрес, дайте йому час звикнути до нових умов. Створіть спокійну обстановку та знайдіть тихе місце, де песик зможе відпочити і поїсти без сторонніх подразників.
Постарайтеся максимально зберегти звичні ритуали. Годуйте хвостика в один і той самий час, з тих самих мисок, що і зазвичай.
Якщо собака не хоче їсти, не наполягайте. Почекайте деякий час і спробуйте знову пізніше.

Нудьга та самотність

Хвостикам необхідне спілкування, гра та фізичні навантаження. Якщо ваш улюбленець більшість часу проводить на самоті, йому нудно, немає фізичної активності — це призводить до зниження енергетичних потреб організму, і собака просто може не відчувати голоду.

Якщо собака не їсть через нудьгу, забезпечте регулярні прогулянки, ігри, дресирування та подбайте про соціалізацію з іншими хвостиками.
Запропонуйте іграшки, які стимулюють розумову активність собаки. А краще, проводьте більше часу разом з хвостатим членом родини — грайте, гладьте, розмовляйте.

Погодні умови

Так, навіть погода за вікном може стати причиною, чому собака не їсть.

Влітку, коли на вулиці дуже спекотно, песики можуть відмовлятися від їжі або їсти менше, ніж зазвичай. Це пов’язано з тим, що організм улюбленців втрачає більше рідини через потовиділення. Також хвостик може відчувати втому й апатію та не мати сил на активні ігри та їжу.

Як допомогти собаці в спеку?
  • годуйте в більш прохолодні години доби
  • забезпечте доступ до свіжої питної води
  • змочуйте лапки водою кімнатної температури
  • використовуйте охолоджувальний килимок

Чого не варто робити в період відмови від корму

Чого не варто робити в період, коли собака не їсть корм

Що робити якщо, собака не їсть сухий корм?

Якщо ви перепробували різні варіанти, пропонували різні смаки, а хвостик так і не їсть корм, питання «як заставити собаку їсти» залишається відкритим.
Можливо, ваш улюбленець просто не є шанувальником сухого корму.

В такому разі спробуйте розглянути перехід на збалансоване натуральне харчування. Цей варіант підійде також, якщо кіт не хоче їсти. Однак, перед тим як змінювати раціон, обов’язково проконсультуйтеся з ветеринарним лікарем.