Пн-пт: 8-20; Сб-Нд: 9-18
 

Як вибрати найкращий корм для собаки: поради від експертів Practik

Ваш улюблений хвостик — справжній член родини. Ви піклуєтеся про нього та забезпечуєте найкращим, щоб його життя було довгим і щасливим. Повноцінне харчування — це база для здоров’я та гарного самопочуття.

Собаки м’ясоїдні, тому основою їхнього раціону має бути тваринний білок. Годуєте ви свого хвостатого промисловим кормом чи надаєте перевагу натуральному раціону — їжа має бути якісною та збалансованою.

Готовий збалансований корм для собак випускається у 2 формах:

Як розібратися в розмаїтті кормів та вибрати саме той раціон, який забезпечить песика всіма необхідними речовинами?

Разом з експертами Practik нумо розглянемо, які види кормів існують, як правильно підібрати корм відповідно віку й особливих потреб улюбленця та зробити перехід на новий корм максимально комфортним.
Зміст:
  1. Види корму. Як вибрати правильний?
  2. Чи може раціон собак різного віку бути однаковим?
  3. Травна система собаки та алергічні реакції
  4. Харчування собак з особливими потребами
  5. З чого роблять якісний сухий корм: розбираємо склад
  6. Ризики годування незбалансованим раціоном
  7. Як зробити перехід на новий корм легким та не травмувати песика?

Види корму. Як вибрати правильний?

Ні, краще добирати їжу для собаки з урахуванням його віку та стану. На кожній пачці корму є відповідне маркування — вікові межі та оптимальні розміри порцій.

  • Цуценята до року активно ростуть і потребують корму з високим вмістом білка, кальцію та мінералів для правильного розвитку.
  • Дорослі собаки потребують збалансованого раціону, де калорійність повинна відповідати рівню їхньої активності. Активні собаки можуть потребувати більше калорій, а менш активні — менше. Важливо, щоб у раціоні все ще було достатньо вітамінів та мінералів для підтримки здоров'я.
  • Собаки похилого віку мають уповільнений метаболізм і можуть бути менш активними, тому для них найкраще підходить корм із низьким вмістом жирів і калорій, щоб уникнути ожиріння.

Під час вибору раціону зважайте на розмір породи собаки.

  • Собак малих порід (1–5 кг), як-от чихуахуа, померанський шпіц, йоркширський тер’єр, мальтійська болонка, рекомендовано годувати кормом з високим вмістом білків, але водночас не перенасичений калоріями. Хоча маленькі собаки часто мають швидший метаболізм і потребують більше калорій на кілограм маси тіла, ніж великі собаки, їхній рівень активності може варіюватися. Якщо ваш песик багато часу проводить на руках або в переносці, варто зменшити калорійність раціону, аби уникнути ризику ожиріння.

Склад корму суперпреміум класу Practik Simple «Свіжа індичка» враховує особливості та високі енергетичні потреби собак малих порід. Містить всі важливі поживні речовини для здорового та довгого життя вашого хвостика.

  • Для песиків середніх порід (6–20 кг) — бігль, коргі, хаскі, французький бульдог, кокер-спанієль потрібно підбирати корм відповідно до рівня фізичної активності. Наприклад, бігль доволі енергійний, а мопси й такси схильні до ожиріння. Гранули корму для цих порід мають бути достатньо великими для тривалішого й ретельного пережовування.

Як-от в кормах суперпреміум класу Practik Simple «Свіжа індичка» та Practik Simple «Свіжий лосось». Раціони доповнені комплексом природних вітамінів та мають високий вміст повноцінних білків, що максимально засвоюються та забезпечують всі природні потреби організму середніх порід.

  • Великі собаки (понад 21 кг) — алабай, американський стафордшир-тер'єр, чау-чау, пітбультер'єр, сенбернар, кане-корсо, мають повільніший метаболізм. Чим більший собака, тим більше калорій йому потрібно для підтримки нормального рівня енергії, але використовує він її ощадливіше, ніж малі породи.

Корм має бути у вигляді великих гранул для вдалого пережовування. Склад обов’язково має містити кальцій, натуральний хондроїтин і глюкозамін для здоров’я кісток, суглобів та хрящів.

Practik Simple «Свіжа яловичина» суперпреміум класу містить 62% м'ясних інгредієнтів, з яких 20% свіжого м'яса, та максимально закриває потреби собак великих порід.
Сухий корм для собак - Practik.ua
Сухий корм — це повноцінне збалансоване харчування. Його склад розроблено відповідно до основних потреб собаки у білках, жирах, вуглеводах, вітамінах і мінералах. Він містить достатню кількість поживних речовин для підтримки здоров'я собак, якщо дотримуватися норм годування.

Саме тому сухий корм є основним раціоном, який має свої переваги:

  • Зручність. Сухий корм довго зберігається, простий у використанні, не потребує особливих умов зберігання після відкриття упаковки, на відміну від вологого корму.
  • Чистота зубів. Годування сухим кормом може допомогти зберегти зуби собаки чистішими, оскільки механічне жування гранул частково зменшує наліт і зубний камінь.
  • Контроль за вагою. Легше контролювати кількість калорій, яку споживає собака, оскільки сухий корм зазвичай більш концентрований за енергетичною цінністю, ніж вологий.

Оскільки сухий корм має низьку вологість (зазвичай 8-10%), собаці потрібно забезпечити постійний доступ до свіжої питної води. Це дає змогу підтримувати правильний баланс гідратації, особливо для активних або літніх собак.

Вологий корм для собак зазвичай дуже подобається хвостикам, але переважно є смачним доповненням до сухого корму. В такому разі він не є повноцінним раціоном, адже не містить усіх необхідних поживних речовин у потрібних кількостях для тривалого використання.

Деякі вологі корми можуть бути збалансованими та використовуватися як основне харчування. На упаковці має бути зазначено, що це повноцінний корм, а склад — бути відповідним.

Порція вологого корму має бути у 3–4 рази більшою за порцію сухого. Це хороший варіант раціону для собак з підвищеним апетитом або схильних до зайвої ваги.

Його недоліки — тривалість зберігання та вартість. Відкриту порцію вологого корму треба використати протягом 48 годин. А коштує він дорожче, ніж сухий, що для песиків середніх або великих порід може датися в копійчину.

Можна годувати лише сухим кормом, а можна комбінувати його з вологим. Комбіноване харчування може бути корисним задля підвищення привабливості їжі та для собак з особливими потребами. Наприклад, улюбленці, що мають проблеми із зубами або травленням, можуть потребувати більш м'якої їжі.

Залежно від складу сухий корм поділяється на класи. Вони відрізняються кількістю та якістю м’ясних інгредієнтів, збалансованістю вітамінів і мінералів, продуманістю рецептури та вартістю білкових продуктів.

Чим вищий клас корму, тим більше в ньому міститься якісного м'яса або риби і тим менше додаткових, але якісніших інгредієнтів, як-от зернові. Такі корми не містять штучних барвників, консервантів та ароматизаторів.

Якість інгредієнтів впливає на ціноутворення, тому корми вищих класів коштують дорожче. Проте це інвестиція у здорове та довге життя вашого улюбленця.






Кожен виробник дотримується загальноприйнятих стандартів та запроваджує їх у власні технології виготовлення кормів. Вибір корму залежить від потреб вашого улюбленця та бюджету.

  • Економ. Для кормів економкласу основою зазвичай є м'ясні продукти та корисні жири, що походять з субпродуктів і відходів м'ясного виробництва. Склад може бути доповнений кістковим борошном, злаками, як-от пшениця і кукурудза, та корисними рослинними добавками.

Вміст протеїну в кормі для собак може бути на рівні 18-22%, для котів, які є облігатними хижаками і потребують більше білка — 25-28%. Собаки малих порід, цуценята і кошенята дуже активні, мають підвищений обмін речовин, тому і потребують поживнішого раціону, що забезпечить енергією на весь день. В складі економ-кормів для собак малих порід і цуценят зазвичай до 24% протеїну, а для кошенят — до 30%. Корм економкласу використовують тоді, коли вартість раціону є вирішальною.

  • Преміум. Цей корм містить кращі інгредієнти порівняно з економкласом, буде краще засвоюватися і надавати більше користі. Містить протеїни з більш доступних джерел, іноді це субпродукти. Також в складі є зернові (кукурудза, овес), щоб сформувати гранулу та зменшити вартість корму, та корисні добавки, які балансують раціон і покращують травлення. Practik Daily — це повноцінне здорове харчування преміумкласу для собак і котів на основі м’яса телятини чи курки.

Забезпечує організм собак поживни­ми речовинами, важливими для повноцінного розвитку, здорового та довгого життя. Не містить штучних барвників, ароматизаторів, консервантів, без глютену, сої, пшениці. Основа раціону — це м'ясо та жири. В кормах для собак 52% м’ясних інгредієнтів, а для котів — 56-58%, з них 10% — свіжого м'яса. Містить 24% протеїну для собак середніх та великих порід і понад 30% для котів. Найкращий варіант за співвідношенням ціна-якість у доступному сегменті.

  • Суперпреміум. Збалансований та поживний, легше засвоюється та позитивно впливає на стан шкіри, шерсті, травлення та загальне самопочуття. Practik Simple на основі яловичини, індички чи лосося містить необхідну кількість жирів та правильне співвідношення Омега-3 та Омега-6 жирних кислот, які потрапляють в організм тільки разом із їжею. Зернові більш поживні (рис, сочевиця) та в меншій кількості.

А також корисні добавки: вітаміни, мінерали, натуральні ягоди, трави, фрукти та овочі. В складі понад 56% м’ясних інгредієнтів, а рибних — понад 60%. З них 20% свіжого м’яса чи лосося. Якісне джерело білка: до 28% протеїну для потреб собак, 30% в кормі для цуценят, 32-36% — в кормі для котів. Цей корм підходить для тих, хто прагне забезпечити своїм хвостикам оптимальне харчування, навіть якщо це коштує трохи дорожче.

  • Холістик. Це найвищий клас корму, в складі якого лише натуральні інгредієнти найвищої якості. Основна ідея таких кормів полягає у тому, щоб забезпечити собаку максимально натуральною та збалансованою їжею, максимально наближеною до природного раціону. Основу складає м'ясо або риба. В складі або зовсім немає зернових, або мінімальна кількість рису, чи бобових. Зернові містять клітковину, що сприяє нормальному руху кишківника і може допомогти уникнути проблем з травленням.

А також є джерелом вуглеводів, які забезпечують високий рівень енергії для активних собак. Practik Fresh є повноцінним щоденним харчуванням холістик класу на основі чотирьох видів м'яса (індичка, яловичина, лосось, кролик або свинина) та забезпечує всі потреби улюбленців. В складі понад 70% м’ясних інгредієнтів, з них більш ніж 50% складає свіже м’ясо. 32-33% високоякісного протеїну для собак та 34% для котів. Має високий вміст повноцінних білків, вуглеводів, овочів, фруктів, ягід, пробіотика та пребіотика, вітамінного комплексу, мінералів та мікроелементів, Омега-3 та Омега-6 жирних кислот. Без глютену, кукурудзи, сої, пшениці.

Холістик-корм рекомендований, щоб забезпечити максимальну турботу про здоров’я улюбленця. Він добре засвоюється організмом собаки, забезпечуючи його необхідною енергією та життєвими силами. Регулярне споживання холістичних кормів може сприяти зміцненню імунітету, поліпшенню стану шкіри та шерсті, а також профілактиці багатьох захворювань.

Чи може раціон собак різного віку бути однаковим?

То що ж означають ці класи: економ, преміум, суперпреміум та холістик?

Схема переводу собаки на новий корм - Practik.ua

Що ще варто враховувати: алергії та особливості здоров’я

Харчування будь-якого собаки буде якісним лише тоді, коли під час вибору враховано його індивідуальні потреби.

Як собака вибирає їжу? Насамперед за допомогою зору та нюху, а вже після — захоплює її зубами. У ротовій порожнині їжа піддається дії слини, проте ретельного подрібнення може і не відбутися через ковтання великих шматків. Далі через глотку та стравохід їжа прямує до шлунку собаки, де під дією шлункового соку відбувається часткове перетравлення.

Ось чому важливий не тільки якісний склад, а й розмір гранул корму.

Якщо собака має харчову алергію або непереносимість, потрібно якомога швидше її діагностувати та усунути з раціону інгредієнт, що є алергеном.

Найчастіше алергеном є:
  • важкий білок, який спричиняє алергічну реакцію травної системи собаки — курка, яловичина;
  • глютен (злаки);
  • молочні та кисломолочні продукти.

У разі захворювань ШКТ оптимальними будуть корми, що містять пробіотики та пребіотики, без штучних барвників та консервантів.

Для улюбленців із зайвою вагою та ожирінням важливо вибирати спеціальний корм, що містить менше жирів та більше білка. Високий вміст білка допомагає зберігати м'язову масу під час схуднення, водночас знижений вміст жирів дає змогу зменшити загальну кількість споживаних калорій.

Якщо песик має патології або захворювання, як-от цукровий діабет, проблеми з сечовидільною системою, серцем — краще звернутися до ветеринарного лікаря. Він призначить лікувальний корм, який підходитиме за складом.
Для кожного собаки впродовж життя може виникнути потреба коригування раціону. Всі раціони Practik збалансовані, тому підійдуть для особливих хвостиків, проте, дозування треба регулювати відповідно до ситуації.
  1. Вагітність та лактація: в цей період улюбленці потребують більше енергії, тому вибирайте поживний корм із високим вмістом білка, жирів і мікроелементів для розвитку цуценят.
  2. Гіперактивні собаки (ті, що мінімум годину на день надто активні) потребують у їжі високоякісних білків, жирів, вітамінів та мінералів для підтримки енергії та здоров'я суглобів.
  3. Профілактика проблем зі шкірою або шерстю: корми з лососем багаті ненасиченими жирними кислотами Омега. Раціон можна збагатити лососевою олією Practik.
  4. Профілактика хвороб суглобів: корми Practik для великих і середніх порід собак містять природний колаген, хондроїтин та глюкозамін. Доповнити раціон можна протеїновим борошном «Криль 100%».
Основа складу сухого корму для собак — це:

  • Білок — м’ясо, риба, рослинна частка. На упаковці має бути чітко вказано вид м'ясної сировини, наприклад, м’ясо індички або лосося.
  • Жири — тваринні, рослинні або риб’ячий жир. Вони вкрай необхідні для нормального функціонування органів та систем улюбленця.
  • Вуглеводи — джерело енергії (злаки, фрукти та овочі), проте у якісному кормі їхня кількість регулюється та не перевищує норму;
  • Вітаміни та мінерали — основа імунітету собаки. Корм має містити всі необхідні мікроелементи кальцій, калій, фосфор, залізо, вітаміни А, С, D3, Е. Раціони Practik доповнені комплексом природних вітамінів S.N.VITAMINS (Supplemented complex of natural vitamins). Вітамінний склад балансується натуральними інгредієнтами, а потім доповнюється іншими вітамінами, щоб відповідати всім потребам організму.
  • Пребіотики (β-глюкан нерозчинна клітковина) та пробіотики (B. licheniformis, B. subtilis) разом із псиліумом є в складі комплексу Digest Ease Blend. Комплекс міститься майже в усіх кормах Practik та сприяє здоровому травленню й засвоєнню всіх корисних речовин з раціону.
Уважно спостерігайте за реакцією організму собаки — самопочуттям, характером випорожнень, активністю, станом шкіри та волосяного покриву. У разі найменших змін зверніться за консультацією до спеціаліста.

Отже, корм для хвостатого друга треба підбирати з урахуванням породи, віку, способу життя та особливостей його організму. Тому, перш ніж вхопити з полиці яскравий або розрекламований пакунок корму, ознайомтеся з його складом та властивостями. Якісне харчування собаки — основа його здорового життя та довголіття!

Харчування собак з особливими потребами

Як вибрати якісний сухий корм: розбираємо склад по поличках

Ризики годування незбалансованим раціоном

Дисбаланс речовин у складі корму може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям улюбленця:

  • Проблеми зі шкірою та шерстю
Недостатня кількість певних вітамінів та мінералів, а також надлишок інших можуть спровокувати алергічні реакції та запалення шкіри. Шерсть стає тьмяною, сухою, ламкою й може почати випадати.

  • Проблеми з травленням
Неправильне співвідношення білків, жирів і вуглеводів може призвести до діареї, запорів, здуття живота, метеоризму та інших розладів травлення.

  • Проблеми з кістками і суглобами
Дефіцит кальцію, фосфору та вітаміну D може призвести до порушення розвитку кісток у цуценят. А в дорослих собак це може погіршити стан суглобів і сприяти розвитку артриту.

  • Проблеми з нервовою системою
Нестача вітамінів групи B може призвести до нервових розладів, агресивності або, навпаки, апатії. А дефіцит кальцію може спровокувати судоми.

  • Ожиріння
Якщо корм занадто калорійний, собака може швидко набрати вагу.

Зрештою незбалансоване харчування може призвести до порушення обміну речовин і, як наслідок, до ожиріння.

Це серйозна проблема, яка може спричинити розвиток багатьох інших захворювань, як-от діабет, серцево-судинні захворювання, проблеми з суглобами тощо.

Вибрати якісний корм — це половина успіху. А далі важливо налагодити сам процес годування, щоб шлунково-кишковий тракт улюбленця не потерпав від небажаних сюрпризів.

Основні рекомендації щодо годування

  1. Контроль розміру порції — якщо в готовому кормі все розраховано і залишається лише зважити порцію, то у випадку годування їжею зі столу відповідальність лежить лише на вас (дуже важливо рахувати спожиті калорії).
  2. Не годуйте песиків людською їжею. Навіть як смаколик! Їжа зі столу може нести загрозу здоров'ю та життю домашнього улюбленця. Краще ви посмакуйте улюбленою піцею, морозивом чи бургерами. А хвостикам запропонуйте корм чи ласощі.
  3. Графік або щоденник годування — коли песика годують декілька членів родини, дуже важливо контролювати процес та кількість їжі.
  4. Якісні прогулянки та фізична активність собаки — мінімум годину на день.
  5. Оптимальний склад корму для контролю ваги улюбленця.

Процес зміни корму або додавання будь-якого нового компонента у раціон має бути поетапним та обережним. Травна система собак доволі чутлива, тому занадто швидка зміна звичного корму може спричинити розлад ШКТ, блювоту та навіть серйозне отруєння.

Як зробити перехід легким та не травмувати песика?

Поступовий перехід дає змогу організму виробляти необхідні ферменти для нової їжі, що допомагає уникнути травних розладів.

Щодня додавайте до звичного харчування по 10-15% нового корму впродовж 5-7 днів до повної заміни раціону.