Пн-пт: 8-20; Сб-Нд: 9-18
 

Чим годувати французького бульдога: поради від Practik

Французький бульдог — грайливий компаньйон, який вкраде ваше серденько. Ці маленькі мускулисті улюбленці відомі життєрадісним характером та відданістю.
Більше за ігри допитливі «французи» люблять хіба що подрімати.

Складно відмовити в смаколиках, коли на вас дивляться чарівні очі, проте через породні особливості французькі бульдоги потребують ретельного підходу до складання раціону.

Як і чим годувати французького бульдога, які ласощі вибрати та які продукти є під забороною — дізнайтеся в цій статті. Розберемося в нюансах харчування та складемо здоровий раціон для французьких бульдогів разом з експертами Practik.
Чим годувати французького бульдога?

Особливості французьких бульдогів

Через породні особливості французькі бульдоги мають схильність до деяких захворювань. Цілком ймовірно, що ваш улюбленець за все життя не проявить жодної з них. Та про це важливо знати, щоб контролювати стан здоров’я песика та враховувати його особливості під час догляду та підбору раціону.
Перше зображення французького бульдога на картині, Тулуз-Лотрек
Зміст:
  1. Вступ
  2. Як з’явилися французькі бульдоги?
  3. Що треба знати, перш ніж завести французького бульдога
3.1 Особливості французьких бульдогів
4. Харчування французького бульдога
4.1 Сухий корм для французьких бульдогів
4.2 Як вибрати якісний корм для французького бульдога
4.3 Practik для французьких бульдогів
5. Натуральне харчування
5.1 Як збалансувати дієту за допомогою натуральних продуктів
6. Смаколики та ласощі
7. Заборонені продукти
8. Поради щодо годування
9. Заключення
Впізнати французького бульдога легко з першого погляду.

  • Доброзичливі великі опуклі очі, стоячі вуха, подібні до вух кажана, характерний прикус (нижня щелепа видається вперед), невеликий плескатий ніс, глибока складка шкіри на мордочці.

  • Тіло компактне, мускулисте, з бочкоподібною грудною кліткою, товстою шиєю та коротким хвостиком. Спина широка, лапи сильні, добре розвинені м'язи стегон та плечей.

  • Шерсть гладка, рівна, щільно прилягає до шкіри. Допустиме стандартне забарвлення: чорне, біле, палеве, руде, кремове, тигрове або плямисте. Дорослі собаки важать приблизно від 8 до 15 кг.

  • Висота в холці приблизно 25-35 см, відповідно до ваги песика.

Французький бульдог – декоративна порода.
Він майже не має підшерстя і не зможе жити на вулиці, бо погано витримує спеку й холод. В сильний мороз песика необхідно одягати та звести тривалість прогулянки до мінімуму. В спекотні дні гуляти не можна. Краще провести цей час в приміщенні з кондиціонером, а на прогулянку вийти рано-вранці чи пізно ввечері.

Бульдог не вміє плавати, через особливості своєї статури, а також не пристосований для значних фізичних навантажень і не може нести службу. Тому ці кирпаті улюбленці не потребують довгих прогулянок.

«Французи» рідко скиглять і гавкають, зате можуть голосно хропіти вночі, схильні до метеоризму і люблять «розпускати слину». А також генетично мають підвищену схильність до деяких алергічних реакцій.

Що треба знати, перш ніж завести французького бульдога

Як з’явилися французькі бульдоги?

Насправді песики цієї породи походять з Англії. Їхніми предками вважаються англійські бульдоги, алани, мопси та тер'єри.

Французькі бульдоги з’явилися у XIX ст. завдяки заводчикам, які прагнули вивести породу собак, що мали б доброзичливий характер, могли жити у квартирах і боротися проти гризунів.

Кмітливість, кумедні мордочки, невеликі розміри та хист до щуроловства зробили свою справу. Першими ці переваги оцінили англійські швачки-мереживниці. Пізніше вони емігрували до Франції через зниження попиту на ручну працю, й не забули про своїх улюбленців.

У Франції цю породу схрещували з іншими й зрештою французькі бульдоги набули вигляду, який нам знайомий.

У 1896 році у Франції їх визнали самостійною породою, що стала неабияк популярною серед французької еліти. А інші просто не могли собі її дозволити. Бульдогів як членів родини брали на світські заходи, до ресторанів та на прогулянки.

А деяким пощастило бути моделями для картин. Тулуз-Лотрек і Дега зображували бульдогів на своїх картинах.
Французький бульдог з м'ячем на траві

Історія Капучо

«Bouboule», the bulldog of Madame Palmyre at La Souris, 1897
Henri de Toulouse-Lautrec
Цікавий факт! Бубуль, зображений на картині, був відомий тим, що мочився на щиколотки сміливців, що намагалися його погладити.
Перед чарівністю породи не зміг встояти французький модельєр Ів Сен-Лоран та багато сучасних зірок Голлівуду.
За даними Американського Кінологічного Клубу французькі бульдоги — це найпопулярніша порода собак в США вже другий рік поспіль (2022 р. і 2023 р.)
В Україні чарівних вухастиків люблять не менше.
Особливості французьких бульдогів

Харчування французького бульдога

Раціон улюбленця може складатися з сухого корму або з натуральних продуктів. Важливо дотримуватися норми харчування французького бульдога, вибирати продукти без вмісту алергенів і слідкувати за збалансованістю харчування.

Сухий корм для французьких бульдогів

Французький бульдог за столом з сухим кормом Practik

Переваги годування сухим кормом

  • Баланс поживних речовин
Якісні сухі корми містять оптимальне співвідношення білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, мінералів та інших поживних речовин, необхідних для здоров’я собаки. Норму денної порції відповідно до потреб вашого улюбленця зазначено на пакуванні.

  • Контроль калорійності
Французькі бульдоги схильні до набору ваги. Сухий корм дає змогу точніше контролювати кількість калорій та підтримувати оптимальну вагу собаки.

  • Покращення стану зубів
Хрустка текстура гранул сприяє очищенню зубів від нальоту і каменю, що знижує ризик розвитку стоматологічних проблем, які досить поширені у брахіцефалів.

  • Підтримка травлення
Готові корми для французьких бульдогів часто містять добавки, які сприяють кращому травленню, як-от пробіотики, пребіотики, псиліум. Це допомагає знизити ризик здуття живота, яке часто виникає у собак цієї породи.

  • Врахування індивідуальних потреб породи
Виробники кормів для французьких бульдогів розробляють склад, що враховує особливості породи, як-от чутливий шлунок, потребу в Омега-3 та Омега-6 для здоров'я шкіри та шерсті, а також компоненти для підтримки здоров’я суглобів.

А ще, корм легко зберігати, до того ж у вас завжди під рукою буде свіжа порція, навіть під час прогулянок або в подорожах.

Як вибрати якісний корм для французького бульдога

Вибирайте високоякісний корм класів преміум, суперпреміум або холістик відповідно до віку, розміру, породи та особливих потреб хвостика.

В складі має бути високий вміст тваринних білків, клітковини, вітамінів і мінімальна кількість злаків.
Існують корми спеціально для французьких бульдогів, але навіть вони можуть спричинити алергію. Можливо вам знадобиться неодноразово змінювати раціон, поки не знайдете той, що підійде вашому улюбленцю.

Крім чутливого травлення та схильності до алергій, бульдоги часто переїдають та легко набирають зайву вагу. Важливо, щоб корм легко засвоювався, а гранули були невеликого розміру, щоб їх було просто розжувати.

Practik для французьких бульдогів

Practik співпрацює та дружить з 3 розплідниками французьких бульдогів. Улюбленці на постійній основі харчуються раціонами лінійки Practik Simple «Свіжа індичка» та «Свіжий лосось» і не мають алергій чи проблем з травленням.
Раціон «Practik Simple Свіжа яловичина» менше підходить для собак, схильних до алергії, проте багато наших клієнтів смакує ним щодня. Якщо улюбленець не має алергії на інгредієнти в складі, цей варіант може підійти, тож варто протестувати.
Щоб зрозуміти чи підходить корм вашому хвостику, скористайтеся порадою друзів-розплідників Practik:
Practik Simple — це повноцінне харчування з високим вмістом повноцінних білків з повним амінокислотним профілем, що забезпечує всі природні потреби організму та засвоюється на 90-95 %.

  • В складі понад 56% м'ясних інгредієнтів, з них 20% свіжого м’яса.
  • Жирні кислоти Омега-3 та Омега-6, що потрапляють в організм тільки разом із їжею. Позитивно впливають на розумовий розвиток та серцево-судинну систему, а також підтримують гарний стан шерсті та шкіри.
  • Вітамінний склад в раціонах спочатку балансується натуральними інгредієнтами (м'ясо, печінка, ягоди, трави та овочі), а потім доповнюється необхідними вітамінами, щоб відповідати всім потребам організму.

До монобілкового харчування корисно додати ще 1 або декілька видів гіпоалергенних білків. Доповнити раціон можна протеїновим борошном з подрібнених індички, кролика, криля чи лосося.

✅ Легко засвоюється
✅ Збагачує раціон високим вмістом протеїну та необхідними поживними речовинами.
✅ Містить пробіотики, пребіотики та псиліум для злагодженої роботи шлунково-кишкового тракту.

Висновки

Французький бульдог — відданий друг і справжній член родини, що потребуватиме вашого часу, уваги та любові.
Щоб життя улюбленця було комфортним, довгим та здоровим, необхідно знати й враховувати особливості цієї породи.
Через схильність до алергій може знадобитися змінювати раціон, поки не знайдете той, що підходить. Та зрештою це стане запорукою гарного самопочуття, активності улюбленця та багатьох спільних щасливих моментів!

Натуральне харчування (домашній раціон)

Натуральне харчування французького бульдога має бути збалансованим і різноманітним. Песикам важливо, щоб їжа мала виражений аромат, тому їх особливо приваблюють «домашні» харчі.
В разі натурального харчування можна легко виявити алерген, завдяки прозорому складу .

З недоліків:

  • Складність збалансування
Може бути складно скласти повноцінне меню. Необхідно не лише правильно приготувати, а й дотримуватися балансу та розміру порцій їжі. Неправильне співвідношення продуктів може призвести до надлишку певних речовин, що негативно вплине на здоров'я улюбленця.

  • Вартість
Щоб забезпечити песика всім необхідним, доведеться купувати високоякісне м'ясо, овочі та фрукти, що значно збільшить витрати на харчування.

  • Час і зусилля
Приготування натурального корму вимагає значних витрат часу і сил. Потрібно ретельно планувати раціон, розраховувати порції та стежити за різноманітністю та свіжістю продуктів.

  • Індивідуальні особливості
Зазвичай натуральне харчування засвоюється важче, ніж готові корми. Певні продукти в деяких песиків можуть спричинити алергічні реакції або проблеми з травленням.

  • Складно поза межами дому
На відміну від сухого корму, не можна взяти з собою необхідну порцію їжі, адже вона може швидко зіпсуватися. А готувати натуральну їжу в дорозі може бути незручно.

Дозволені продукти в натуральному раціоні — м'ясо нежирних сортів, філе морської риби відварне або на пару, крупи з низьким глікемічним індексом (гречка, рис), овочі та фрукти без кісточок і шкірки, рослинна олія для злагодженої роботи ШКТ. Кисломолочні продукти можуть бути в невеликій кількості. Вони стимулюють метаболізм і важливі для здорової мікрофлори кишківника, проте часто є алергеном і можуть спричинити розлад травлення.

Як збалансувати дієту за допомогою натуральних продуктів

Перш ніж переводити собаку на натуральне харчування, обов'язково проконсультуйтеся з ветеринаром. Він допоможе підібрати оптимальний раціон і розмір порції з урахуванням віку, породи та стану здоров'я вашого улюбленця.

Вводьте нові продукти поступово, щоб запобігти проблемам з травленням. Вибирайте свіжі, якісні, різноманітні продукти та дотримуйтесь правильного співвідношення білків, жирів і вуглеводів.

Нестача або надлишок будь-якого елемента може призвести до різних проблем зі здоров'ям!

Щоб збагатити харчування французького бульдога, можна додавати в їжу вітамінні добавки, призначені для собак.


  • Печінковий соус PRACTIK SuperFood можна додавати до їжі та води, щоб зробити її смачнішою. Має рівень pH 3-3.5, завдяки чому краще перетравлюється важка їжа, кістки та знешкоджуються патогенні бактерії.

  • Протеїнове борошно для собак та котів — монопротеїнове доповнення до основного раціону. Це сушене подрібнене м’ясо індички, кролика, лосось або антарктична креветка з пробіотиками, пребіотиками та псиліумом для покращення роботи ШКТ.

Не містить глютену, пшениці, сої, кукурудзи, яловичини, курки та інших поширених алергенів. Рекомендуємо дегустаційний набір, щоб ваш улюбленець вибрав найсмачніше.

Чим годувати цуценя французького бульдога?

Вибирайте сухий корм, призначений спеціально для цуценят. Practik Simple «Свіжий лосось» та «Свіжа індичка» має поживний склад і містить все необхідне для повноцінного розвитку цуценят та формування надійної основи для здорового й довгого життя вашого улюбленця.

Натуральне харчування цуценят мало відрізняється від меню дорослих «французів». В перший місяць цуценят годують 6 разів на день, а до року поступово переводять на 2-разове харчування. Лише натуральними продуктами складно забезпечити всі потреби організму, що росте, тому треба збагачувати раціон вітамінними добавками.

Смаколики та ласощі

Ласощів забагато буває, тож пригощайте песика помірно, з урахуванням загальної калорійності раціону.
Вибирайте смаколики зі збалансованим натуральним складом, без барвників та консервантів.

Натуральні сушеності Practik монопротеїнові, підходять для песиків, що схильні до алергії. Понад 10 видів сушених смаколиків, серед яких ваш улюбленець точно вподобає найсмачніші.

Корисне печиво лосось-амарант — гіпоалергенний смаколик з натуральним складом на основі лосося. Без штучних барвників, ароматизаторів, трансжирів, цукру та солі.
Печиво містить рослинний білок, клітковину, пребіотики, пробіотики та антиоксиданти, що сприяє здоровому травленню та підтримує мікрофлору кишківника.
Французький бульдог та печиво Practik
Французький бульдог Мартін любить смаколики Practik!

Заборонені продукти

Щоб уникнути проблем зі здоров’ям і травленням, дотримуйтеся вибраного раціону та уникайте заборонених продуктів.

Французького бульдога не можна годувати:
  • жирним м'ясом;
  • річковою рибою;
  • хлібобулочними та кондитерськими виробами;
  • копченостями;
  • консервами для людей;
  • овочами та фруктами, що сприяють газоутворенню в ШКТ (капуста, горох, боби та ін.) ;
  • картоплею;
  • цибулею та часником;
  • виноградом, родзинками, цитрусовими;
  • жирною, смаженою, солоною, гострою їжею зі столу;
  • горіхами;
  • кістками.

Укорочені щелепи брахіцефалів погано можуть впоратися з твердою текстурою кісток. Осколки можуть травмувати ясна та стравохід, і спричинити закупорку кишківника.

Поради щодо годування

Уникайте перегодовування та різкої зміни раціону.
Ожиріння – поширена проблема у французьких бульдогів. Слідкуйте за вагою та станом здоров'я собаки та відповідно коригуйте харчування.

  • Годуйте дорослого бульдога 1-2 рази на день, а цуценят до 1 року — 4-5 разів. Строго дотримуйтесь дозування корму відповідно до віку, рівня активності та індивідуальних потреб улюбленця.
  • Подрібнюйте їжу. Через вкорочені щелепи бульдогам важко вхопити й пережувати великі шматки.
  • Їжа має бути кімнатної температури або трохи теплою.
  • Використовуйте плоскі миски для брахицефалів.
  • Забезпечте постійний доступ до чистої питної води.